Haber

1.6 milyon öğrenciyi ilgilendiriyor… Yeni kredi ve burs tutarları açıklandı

ANKARA (İGFA) –Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Kabinesi’nin ardından Millete Seslendi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gazze halkı için her platformda çaba göstermeye devam edeceğini belirterek, sorunun çözümü için “Sorumluluk almaya hazırız” dedi.

Milletvekili konuşmasında yeni kredi ve burs tedbirlerine ilişkin de açıklama yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bakanlığımızdan kredi veya burs alan 1 milyon 600 bin öğrenciye önümüzdeki yıl ödeyeceğimiz tutarı belirledik. Gençlik ve Spor Yeni kredi ve burs tutarları tüm öğrencilerimize hayırlı olsun.”

Deprem bölgesindeki KOBİ’lerimize KOSGEB aracılığıyla yeni bir kredi paketi başlattıklarını belirten Erdoğan, Dünya Bankası iş birliğiyle işletme başına 200 bin lira ile 750 bin lira arasında faizsiz kredi vereceklerini duyurdu.

“ENFLASYONU YENİDEN TEK HADİNELERE İNDİRECEĞİZ”

Afetten zarar gören 11 ilimizde 200 bin konutun inşaatı hızla devam ediyor. Üretimi tamamlanan konutları adım adım teslim etmeye başladıklarını vurgulayan Erdoğan, “Yıl sonuna kadar 41 bin konut ve 5 bin köy evini teslim etmeyi planlıyoruz.” Diğer evleri de peyderpey teslim edeceklerini söyledi. Farklı kampanyalarla iş dünyasını enflasyonla mücadeleye dahil ettiklerini belirten Erdaoğn, “İndirim kampanya çağrımıza 50 bine yakın şubeyle 400’ün üzerinde firma katıldı ve bu sayı her geçen gün artıyor. Azaltacağız.” Tüm dünya gibi bizi de olumsuz etkileyen enflasyon yeniden tek haneye indi.”

haber-biga.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu