Haber

İzmir’de Okul Önlerinde Denetim: 102 Kişiye Cezai İşlem Uygulandı

İzmir’in Buca ilçesinde okulların önünde sıkı denetim yapan polis ekipleri, 76 okulda da denetim gerçekleştirdi. Okul önü ve çevresinde olaya karışmayan 102 kişi hakkında cezai işlem uygulandı.

Buca İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, günlük olarak hazırlanan uygulama planları çerçevesinde çocuk ve gençlerin korunmasına yönelik denetim uygulamalarını sürdürüyor. Ekipler, 6-10 Kasım tarihleri ​​arasında 76 okul ve çevresinde uygulama yaparken, okulların çevresindeki 92 halka açık alan ve parkta da incelemelerde bulundu. Çalışmalar kapsamında okul önünde ve çevresinde olaya karışmayan ve öğrenciler için risk oluşturduğu değerlendirilen 102 kişiye cezai yaptırım uygulandı ve bu kişiler bölgeden uzaklaştırıldı.

2023-2024 eğitim-öğretim yılında; Amacın, geleceğimizin teminatı olan çocuk ve gençlerin suça sürüklenmelerinin ve suç mağduru olmalarının önüne geçmek, ilkokul çocukları, ortaokul ve üniversite çağındaki gençleri her türlü suçtan uzak tutmak olduğu bildirildi. Her türlü zararlı etkenin ortadan kaldırılması ve eğitim-öğretimin güvenli bir ortamda sürdürülmesi. – İZMİR

haber-yesilli.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu