Haber

Naci Görür, İzmir’i işaret etti: 6 büyüklüğünde deprem olabilir

Naci Görür, Tele1 canlı yayınında açıklamalarda bulundu. Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerin ardından çok sayıda artçı sarsıntının meydana geldiğine dikkat çeken Görür, bunun nedenini açıkladı.

“BÜYÜK DEPREMDEN ÖNCE BÖYLE DEPREM YOKTU”

Görer, “Bu büyük depremden önce bu kadar deprem olmuyordu. Yani 4.0 ve üzeri orta şiddette depremler olurdu. Biz bunları teknik olarak yorumlardık. Yani bu kadar deprem olmazdı. Ama bunlardan sonra. Maraş depremleri, bu Maraş depremleri Ölüdeniz Fayı ve Doğu Anadolu Fayı üzerindedir.”Bu depremler yerin üstündeki prestij büyüklüğünde büyük depremlerdir. Levha sınırlarında meydana gelen depremlerdir. Ülkemizde deprem olmasının nedeni ise bu coğrafyada levhaların birbirine göre göreli hareketlerinin sonucudur.” ifadelerini kullandı.

“İZMİR’DE 6 BOYUTLU DEPREM BEKLİYORUM”

izmir 6 büyüklüğünde deprem beklediğini belirten Dr. Görür, ” izmir Türkiye’deki depremler genel olarak 6.0 seviyesindedir. Yani 6.6, 6.2 ve altı olabilir. Tarihsel dönemlerde büyük sarsıntılar vaaz edildi ama İzmir Yarımadası’nda olduğunu sanmıyorum. Çünkü İzmir’de şanssızlık var. Ege Denizi’nde bir deprem olursa bunun bedeli İzmir’e düşer. Bakın Sisam’da olan deprem 6.8 Yunanistan’da oldu, biz İzmir depremi diye biliyoruz. Benim inancım, İzmir’in büyük olasılıkla 6.0’larda olacağı yönünde. Başka bir deyişle, İzmir’de 7.0’ın üzerindeki sarsıntının olağanüstü olabileceğini savunuyorum. İzmir Fayı’nın çalışmasına bağlı” dedi.

haberfelahiye.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu