Haber

Yeni Şafak ve Misvak hedef alındı: Kötü niyetli yalan haber

Transay Taşımacılık çalışanı Abdullah Güzel’in dün namaz molası verdiği gerekçesiyle işine son verildiği iddia edildi. Şirket, Güzel’in SGK kayıtlarını paylaşarak çalışmalarına devam ettiğini duyurdu.

Yeni Şafak gazetesinin “Vakko namaz kıldığı için şikayetçi oldu, Transay şoförü kovdu” teziyle Misvak, Vakko ve Transay Nakliyat hedef alındı. Bu şirketlere karşı sosyal medyada da boykot kampanyası başlatıldı. Bunun üzerine Transay firması tarafından bir açıklama yapıldı.

ŞİRKET SGK KAYITLARINI PAYLAŞTI

Transay firmasından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Yazıda adı geçen şoför Abdullah Güzel’in Vakko firması ile hiçbir bağlantısı yoktur ve şirketimizin bir çalışanı değildir. Şahıs firmamızın tedarikçi firmalarından Bisan Nakliyat firmasında şoför olarak çalışmaktadır. Din ve inançları kullanarak toplumumuz üzerinde algı oluşturmak gibi saçma sapan haberler üzerine hemen tedarikçi firma Bisan Nakliyat ile irtibata geçilmiş ve kişinin işten çıkarılmadığı aksine iş akdinin, sigorta sicilinin ve işin devam ettiği bilgisinin verilmesi üzerine. , kişinin SGK kayıtları bizimle paylaşıldı. Kişinin çalışmaya devam ettiği SGK kayıtlarıyla sabitlenir. Sözle ilgili haberler kasıtlı olarak ve kötü niyetle, gerçeği araştırılmadan ve gazetecilik ilkelerine aykırı olarak yayınlandı. Yeni Şafak Gazetesi’nin Türk toplumunu kin ve nefrete sevk edecek, toplumda kin ve nefret uyandırmayı amaçlayan kötü niyetli haberlere itibar etmemesini rica ederiz. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu