Haber

Sultangazi Belediyesi Cumhuriyetin 100. Yılını coşkuyla kutladı

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı, Türkiye’nin her yerinde olduğu gibi Sultangazi’de de coşkuyla kutlandı. Sultangazi Kaymakamlığı ve Sultangazi Belediyesi işbirliğinde Sultangazi Belediyesi Faaliyet Alanı’nda düzenlenen törende öğrencilerin gösterileri büyük beğeni topladı. Sultangazi Belediye Başkanı Av. Abdurrahman Dursun’un ev sahipliği yaptığı törene Sultangazi halkı büyük ilgi gösterdi.

KUTLAMALAR RENKLİ GÖRÜNTÜLERE SAHNE OLDU

Cumhuriyetin 100. yıl kutlamaları yurt genelinde olduğu gibi Sultangazi’de de renkli görüntülere sahne oldu. Sultangazi Kaymakamı Mahmut Kaşıkçı, Sultangazi Belediye Başkanı Av. Sultangazi Belediyesi Faaliyet Alanı’nda düzenlenen törene katıldı. Abdurrahman Dursun, Garnizon Komutanı Temsilcisi Piyade Albay Ertuğrul Bulmuş, İlçe Müftüsü Haydi Keskin, AK Parti Sultangazi İlçe Başkanı Süleyman Yiğitoğlu, MHP İlçe Başkanı Yusuf Özel, BBP İlçe Başkanı Yakup Yılmaz, Refah Partisi Sultangazi İlçe Başkanı Yasin Kul, belediye başkan yardımcıları, kurum müdürleri , siyasi parti temsilcileri, basın mensupları, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

GÖSTERİLER BÜYÜK TAKDİR OLDU

Tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Günün anlam ve değerine adanan konuşmaların ardından öğretmenler korosunun söylediği marşlar ve kahramanlık şarkılarıyla katılımcılar duygulu anlar yaşadı. Öğrenci ve öğretmenlerin halk oyunları gösterileri büyük beğeni topladı. Bayrak gösterisi izleyicilere görsel bir şölen yaşattı. Coşkulu kutlama, bando takımının eşlik ettiği geçit töreniyle sona erdi. Törenin ardından öğrenciler Sultangazi Belediye Başkanı Av. bu özel günün anısına. Abdurrahman Dursun’la hatıra fotoğrafı çektirdi.

‘GÖKYÜZÜ VE YER BAYRAĞIN MUHTEŞEMİNİ GÖSTERSİN’

Sultangazi Belediye Başkanı Av. Abdurrahman Dursun, “Yeryüzü ve gökler bayrağın şanıyla çınlasın. Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. yılı kutlu ve şerefli. Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm silah arkadaşlarımızı ve bu vatan için canlarını veren tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. Bu özel etkinliklerde emeği geçen tüm öğretmenlerimizi, öğrencilerimizi ve yöneticilerimizi kutluyorum” dedi.söz konusu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu